Współpraca z biurem rachunkowym

Gosia   21 marca 2014   Możliwość komentowania Współpraca z biurem rachunkowym została wyłączona

Przedsiębiorcy, zwłaszcza ci niewielcy i średniej wielkości, powszechnie korzystają z usług biur rachunkowych. Jest to rozwiązanie zdecydowanie mniej kosztowne, niż zatrudnienie księgowej na etat. Z tego też względu na takie rozwiązanie decydują się tylko duże firmy, mające na ten cel odpowiednie zaplecze finansowe.

Przedsiębiorcy, zwłaszcza ci niewielcy i średniej wielkości, powszechnie korzystają z usług biur rachunkowych

Autor zdjęcia: MorseInteractive

Decydując się na rozpoczęcie współpracy z biurem rachunkowym warto sprawdzić jego uprawnienia do świadczenia usług w zakresie rozliczeniowo-księgowym, zdarzają się, bowiem biura nieposiadające stosownych zezwoleń, bądź też te, które mimo posiadanych uprawnień świadczą usługi na niskim poziomie merytorycznym. Stąd też istotne zróżnicowanie cen w ofertach rożnych biur rachunkowych.

Warto też sprawdzić, czy posiada OC biuro rachunkowe, z którym chcemy podjąć współpracę (więcej o OC: https://biuro-rachunkowe.iexpert.pl/biuro-rachunkowe-oc-obowiazkowe/). Gwarantuje to bezpieczeństwo dochodzenia ewentualnych odszkodowań za niewłaściwie wykonaną pracę. Zatem, reasumując – od strony formalnej, z punktu widzenia przedsiębiorcy najistotniejszym faktem przy wyborze biura rachunkowego jest posiadanie przez nie certyfikatu Ministra Finansów i stosownej polisy OC.