Podatki – zmora każdego obywatela

Gosia   2 września 2014   Możliwość komentowania Podatki – zmora każdego obywatela została wyłączona

Z pewnością każdy człowiek nie raz w swoim dorosłym życiu narzekał na wszelkie urzędy, instytucje i inne organy państwowe, które egzekwują od nas, zwyczajnych obywateli, płacenie podatków. Podatek dochodowy, od nieruchomości, od wygranej, od posiadania samochodu i wiele innych, z powodu, których „państwo zabiera nam nasze ciężko zarobione pieniądze”spędzają nieraz sen z powiek zarówno osobom prywatnym, jak i przedsiębiorcom – i wydaje się, że tym drugim nawet bardziej.

Ogrom przepisów

Z pewnością każdy człowiek nie raz w swoim dorosłym życiu narzekał na wszelkie urzędy, instytucje i inne organy państwowe, które egzekwują od nas, zwyczajnych obywateli, płacenie podatków

Autor zdjęcia: Sole Treadmill

Ilość przepisów podatkowych, jakich muszą przestrzegać w swojej pracy zawodowej, jest olbrzymia i łatwo się w tym wszystkim pogubić, jeśli ktoś nie ma pojęcia o sprawach tego typu. A przecież nie każdy musi znać się na wszystkim.

Dlatego łatwo o popełnianie błędów i dlatego też niektórzy bardzo szybko popadają w poważne kłopoty, jeśli nie mając o czymś pojęcia, nie zapytali w porę i wskutek tego przeoczyli pewne ważne przepisy, mówiące o konieczności opłacania różnych składek itd. Niestety, nieznajomość prawa wcale nie usprawiedliwia (więcej: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ignorantia_iuris_nocet). Dziś jest raczej traktowana jak daleko posunięta ignorancja.

Pomoc w kwestiach podatkowych – od ręki

Nie ma, co igrać z ogniem, gdy stawką jest dorobek całego życia lub pieniądze zdobyte dzięki dotacji, które przecież należy dobrze zagospodarować, aby firma mogła się rozwinąć i nabrać rozpędu.

Najlepszym rozwiązaniem, jeśli prowadzisz firmę i kompletnie nie znasz się na sprawach rachunkowo-podatkowo-rozliczeniowych, jest zwrócenie się i nawiązanie stałej współpracy z biurem rachunkowym, które posiada dobrą opinię w danym społeczeństwie lokalnym.

Wybierz takie biuro, które posiada ubezpieczenie OC biura rachunkowego – wtedy będziesz mieć pewność, że w przypadku jakichkolwiek sytuacji niepożądanych, wskutek których mógłbyś odnieść jakąś stratę finansową, twoja firma będzie pod tym kątem zabezpieczona, gdyż wszelkie formalności w tego typu sytuacjach przejmuje i załatwia ubezpieczyciel biura, które będzie prowadzić rachunkowość twojej firmy.