Jak wybrać biuro rachunkowe

Gosia   10 maja 2014   Możliwość komentowania Jak wybrać biuro rachunkowe została wyłączona

Przedsiębiorcy, zwłaszcza ci, którzy prowadzą firmy małe i średniej wielkości, powszechnie korzystają z usług biur rachunkowych. Jest to rozwiązanie zdecydowanie korzystniejsze z perspektywy przedsiębiorcy, niż zatrudnienie księgowej na etat w firmie, co wiąże się ze znacznie większymi obciążeniami finansowymi.

Przedsiębiorcy, zwłaszcza ci, którzy prowadzą firmy małe i średniej wielkości, powszechnie korzystają z usług biur rachunkowych. Jest to rozwiązanie zdecydowanie korzystniejsze z perspektywy przedsiębiorcy, niż zatrudnienie księgowej na etat w firmie, co wiąże się ze znacznie większymi obciążeniami finansowymi

Autor zdjęcia: Sole Treadmill

Decydując się na rozpoczęcie współpracy z danym biurem rachunkowym warto zadbać o to, by było to biuro, z jakości którego usług będziemy w pełni zadowoleni. Przed podpisaniem umowy, należy sprawdzić jego uprawnienia do świadczenia usług w zakresie rachunkowo-księgowym, zdarzają się, bowiem biura rachunkowe, które nie posiadają wymaganych zezwoleń, bądź takie, które mimo posiadanych uprawnień świadczą usługi na miernym poziomie. Z tego też względu, nie zawsze głównym kryterium wyboru biura rachunkowego powinna być cena świadczonych przez nie usług.

Warto też sprawdzić, czy dane biuro rachunkowe posiada polisę ubezpieczeniową od odpowiedzialności cywilnej. Ubezpieczenie biura rachunkowego gwarantuje jego klientom możliwość dochodzenia ewentualnych roszczeń za niewłaściwie, bądź też z nienależytą starannością, wykonaną pracę. Śmiało uznać można, zatem, że od strony formalnej, z punktu widzenia przedsiębiorcy najistotniejszym faktem przy wyborze biura rachunkowego jest posiadanie przez nie certyfikatu Ministra Finansów i stosownej polisy OC biur rachunkowych.